Haber:
     
EKONOMİYİ DURGUNLUKTAN ÇIKARMAK
Perşembe, 05 Şubat 2009
Yaklaşık son bir yıldır Ülkemizde finans ve reel sektörde yaşanan durgunluk, etkilerini global ekonomik kriz ile daha fazla hissettirmeye başlamıştır. Bunun sonucunda bu durgunluktan çıkmak için alınacak önlemler de pek tabii olarak gündemin ilk sırasını meşgul etmektedir. Gerek finans çevreleri, kamu kesimi, üretici kesimi, …..tarafından sürekli dile getirilen “Ekonomik Durgunduk” denildiğinde ne anlaşılmalıdır?
 
KRİZ DÖNEMİNDE İŞLETMELERDE RİSK YÖNETİMİ
Perşembe, 05 Şubat 2009
Gobal ekonomik kriz gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeleri etkisine almış olup ,pek çok ülkenin,sektörün,işletmenin,çalışanların canını yakmaya başlamıştır.Krizin işletmelerin türüne,işlem hacmine,organizasyon şekline,finansal yapı ve yükümlülüklerine göre şiddet ve etki süresi farklı olacaktır.Ancak yaşanan ve duyumsanmaya başlayan bir gerçek var ki Türkiye’de KOBİ’ler  başta olmak üzere tüm işletmeleri etkilemeye başlamıştır. Artık krizin şiddeti, süresi  ve  ve nedeninden   daha çok, krize karşı işletmelerin kısa, orta ve uzun vadede almaları gerekli önlemleri ve yönetim uygulamalarını tartışmak gerekmektedir.
 
EKONOMİYİ DOĞRU YORUMLAMAK
Perşembe, 05 Şubat 2009
2009 yılına Dünya Ekonomisi, belirsizlik ve karamsarlıkla girdi. Finans sektöründe başlayıp reel sektörün devlerini de etkileyen kriz bundan sonra nasıl bir seyir izleyecek?
Dünyadaki gelişmelere bağlı olarak Türkiye Ekonomisinde öncelikli olarak hangi sektörlerde kalıcı etki yaratacak?
Bu etkilerin hafifletilmesi için alınması gereken önlemler neler olabilir?
 
<< Başa Dön < Önceki 1 2 Sonraki > Sona Git >>

Sonuçlar 104 - 106 Toplam: 106
Copyright © 2008 Arslan Kaya. Telif Hakları Arslan Kaya' ya Aittir.